LTP & COA
Partners in duurzame selectie en ontwikkeling
Fotograaf: Marja Poldermans
Wie in Nederland asiel aanvraagt, heeft recht op opvang. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) biedt die opvang. Samen met diverse partners begeleidt het COA asielzoekers richting een toekomst in Nederland of daarbuiten. In deze dynamische en complexe context groeit de vraag naar professionals die met veerkracht en toewijding bijdragen aan deze missie.
Het vraagstuk: duurzame selectie en ontwikkeling
In slechts drie jaar is het aantal COA-medewerkers bijna verdubbeld. Tegelijkertijd blijven beleidswijzigingen, het woningtekort en stijgende vluchtelingenstromen de werkdruk verhogen. Als uitvoeringsorganisatie in het hart van een maatschappelijk en politiek gevoelig vraagstuk, vraagt het werk bij het COA veel van medewerkers: veerkracht, stressbestendigheid, verantwoordelijkheid en empathie.
Om deze groei goed te laten verlopen en juiste mensen te vinden én ontwikkelen voor sleutelrollen binnen de organisatie, is COA de samenwerking met LTP aangegaan.
Onze aanpak: diepgaand inzicht en advies
LTP ondersteunt het COA landelijk in het structureren van hun selectie- en ontwikkelaanpak, voor functies op opvanglocaties én het hoofdkantoor. De focus ligt hierbij op leidinggevende functies. Kenmerkend in de aanpak zijn de korte lijntjes, snelle doorlooptijd en de hoge kwaliteit. LTP staat in contact diverse teams binnen het COA en de assessmentpsychologen worden altijd volledig ingewerkt op de dynamische COA-context.
In het kort:
- Strategisch advies over objectieve, effectieve selectieprocessen.
- Opstellen van (leiderschaps)profielen in nauwe samenwerking met (hr-)medewerkers en aansluitend op de praktijk.
- Diepgaande assessments voor selectie en ontwikkeling, uitgevoerd door een ervaren LTP assessmentpsycholoog, voor betrouwbaar psychologisch inzicht.
De resultaten: een kwalitatieve uniforme aanpak
Sinds 2020 heeft LTP bijna 1.000 assessments uitgevoerd voor het COA en zijn in samenwerking solide functieprofielen opgesteld. Door nauw samen te werken met de hele organisatie – korte lijnen en flexibel inspelend op constante veranderingen – is zo een betrouwbare en objectieve basis gecreëerd voor selectie en ontwikkeling.
De consistentie in aanpak door het land heen is vergroot en daarmee de kans op bias verminderd. Dit maakt (hr-)processen niet alleen efficiënter, maar ook effectiever en duurzamer. Geselecteerde kandidaten hebben grotere kans op succes in de functie en met ontwikkelassessments worden medewerkers geïnspireerd en individueel groeipotentieel binnen het COA in kaart gebracht.
“In samenwerking met LTP hebben we ons selectieproces geoptimaliseerd en de uniformiteit vergroot. De LTP-collega's zijn flexibel, hebben kennis van zaken en leveren hoge kwaliteit assessments.”
Marjolijn van den Aardweg, hr-adviseur COA
Meer weten?
Talentselectie en talentontwikkeling kan op diverse manieren. Bovenstaande beschreven aanpak is hier één van. Heb je hierover een vraag, wil je meer weten of wil je aan de slag? Neem gerust contact op met onze adviseurs. Of lees verder over onze andere aanpakken.